Tijdens het openingsdebat op de vakbeurs PREFAB had Margriet Drijver een duidelijke boodschap aan de bouw: “Velen hebben nog geen idee wat prefabricage gaat betekenen qua aanpassing voor hun organisatie. Als bouwbedrijven bijvoorbeeld blijven hangen in maatwerk, dan is er geen bestaansrecht meer voor hen. “We moeten een echte omslag maken. Niet blijven verbeteren aan oude bouwmethodieken.”
Afgelopen donderdag werden in Breukelen de genomineerden voor de Prefab Efficiency Award 2019 bekend gemaakt. Een vakjury onder leiding van Marjet Rutten selecteerde de inzendingen van FLETTS, RcPanels en Sustainer Homes.
Voor het nieuwe museumdeel van Naturalis heeft de internationaal befaamde Nederlandse modeontwerpster Iris van Herpen op uitnodiging van Neutelings Riedijk Architecten in totaal 263 witte prefab betonelementen ontworpen.
Eén van de bedrijven van Stamhuis is Stamhuis Intelligent Bouwen. Een concept om snel en kostenbesparend te bouwen. Bijvoorbeeld de geprefabriceerde Flexwoning of de complete badkamer.
Hout is een prachtige grondstof en door het hernieuwbare karakter uniek in zijn soort. Hout is daarom bij uitstek het bouwmateriaal voor een duurzame toekomst, zo luidt de boodschap van Centrum Hout.
Omnicol werkt nauw samen met prefab fabrikanten en -verwerkers. Je kunt nog zulke doeltreffende prefab elementen ontwikkelen en vervaardigen, ze zullen op de bouwplaats moeten worden gemonteerd, inclusief een goede onderlinge bevestiging en afdichting.
Barli is de specialist op het gebied van prefab bouwsystemen. En sinds kort ook leverancier van een doeltreffend verduurzamingsconcept voor bestaande woningen.
Het hedendaagse bouwen is veelal een kwestie van afwisseling tussen een meer traditionele en meer vooruitstrevende aanpak. Zo bouwt Heijmans in het project Hart in Bodegraven 55 grondgebonden duurzame woningen.