Van tekening naar norm-bezetting
-
Door:Chris Spaansen, projectleider applicatiebeheer, Spaansen Bouwsystemen
-
Datum:dinsdag 6 oktober 2026
-
Tijd:12:15 - 13:00
-
Locatie:Digi Theater
-
Productiebedrijf draait om bezetting. Maximale bezetting plannen is onhandiger als optimaal plannen. Hoe meer disciplines, hoe belangrijker de bezettings-balans van alle onderdelen.
Bij de productie van Gevelklaar betonwanden plannen wij het naar het optimum.
- Element-inbouw:
- Randkisten
- Instortvoorzieningen
- Wapening
- Isolatie
- Kozijnmontage
- Gevelklaar
- Aanbrengen Gevelklaarstrips
- Voegen en afwerking
Bij de ingebruikname van B4P zijn wij alle voorzieningen gaan tekenen. In BIM4Production hebben alle artikelen een normtijd. Hiermee kunnen we productie inplannen op basis van personeelsbezetting per onderdeel. (BIM4Production icm Power-BI)
Spaansen bereikt hiermee dat:
- Productie is afgestemd op bezetting
- Duidelijkheid in fabriek; Inzicht in de werk-hoeveelheid aankomende dagen geeft rust bij de medewerkers.
De grote kracht achter ‘van tekening naar norm-bezetting’ is dat aanpassingen gaandeweg het tekenwerk realtime worden verwerkt in B4P. Hiermee blijven de juiste bestel- en instorthoeveelheden actueel en kunnen de hieruit volgende productie- en personeelsbezetting optimaal gepland houden.
Deze sessie wordt u vanuit het Digitaliseringsplein aangeboden door Spaansen.
- Element-inbouw:
Deze sessie op een ander moment volgen:
-
donderdag 8 oktober 202613:30 - 14:15
-
Sprekers/Partners
Chris Spaansen
projectleider applicatiebeheerSpaansen Bouwsystemen



